Uczniowie Zespołu Szkół Nr 6 im. St. Staszica w Szczecinku uczestnikami projektu „Akademia Zdobywców Sukcesu” – „Wolontariat sportowy”

Wiosną tego roku Klub Uczelniany Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałczu ogłosił nabór wolontariuszy chętnych do współpracy i pomocy w organizowaniu projektu „Akademia Zdobywców Sukcesu”. Jego wartość to ponad 350.000 zł i finansowany jest ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego ‘Fundusz Inicjatyw Obywatelskich’. Dla szkół wolontariuszy zakupiony zostanie sprzęt sportowy o wartości blisko 5000 zł dla każdej. W projekcie uczestniczą przedstawiciele szkół średnich z sąsiednich Wałczowi powiatów- drawskiego, wałeckiego, szczecineckiego i złotowskiego. Z powiatu szczecineckiego zakwalifikowani zostali do projektu uczniowie Zespołu Szkół nr 6 im. St. Staszica w Szczecinku. Wsparcia finansowego umożliwiającego realizację programu udzieliło Starostwo Powiatowe w Szczecinku.

W ramach projektu zostało również powołane Centrum Wolontariatu Sportowego.

Uczestnicy programu „Wolontariatu Sportowgo” spotkali się w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu na trzydniowym szkoleniu.

Zajęcia teoretyczne jak i praktyczne dotyczyły zagadnień piłki siatkowej, nożnej oraz z zakresu pierwszej pomocy. Wdrażano tajniki sędziowania, ponad to, część grupy nieodpłatnie przygotowywała się do egzaminu na młodszego ratownika.

Każdy uczestnik projektu otrzymał strój, w którym będzie godnie reprezentował Klub Uczelniany PWSZ w Wałczu oraz swój powiat jako animator sportu.

W najbliższym czasie czekają wolontariuszy wyjazdy na ligę światową piłki siatkowej w różnych rejonach Polski, między innymi w Gdańsku, Zielonej Górze i Łodzi. Dodatkowo planuje się organizację licznych imprez sportowych na terenie powiatu i zachęcanie lokalnej społeczności do uczestnictwa w nich.

Główny organizator Projektu Klub Uczelniany PWSZ zapewni niezbędne środki finansowe i pomoc w aranżowaniu wydarzeń sportowych.

Koordynatorem projektu w naszej szkole jest Jan Gulczewski.

W dniu 11.10.2011 r. uczniowie naszej szkoły wzięli w ramach projektu „Akademia Zdobywców Sukcesu” w turnieju piłki nożnej chłopców oraz zawodach pływackich , które odbyły się w Wałczu na terenie Ośrodka Przygotowań Olimpijskich” Chłopcy tworzyli 10 osobową drużynę w skład , której wchodzili Maciej Góra, Maciej Szydlak, Michał Leszczyński, Dawid Jaskólski, Michał Błaszczyk, Emil Sukiennik, Karol Kakała. Nasi piłkarze po wielu trudach zdobyli V miej scena 12 drużyn Dziewczęta – Agnieszka Domke oraz Paulina Dąbrowska reprezentowały szkołą w pływaniu. Musiały pokonać dystanse 200 km stylem dowolnym i klasycznym, 50 metrów stylem grzbietowym i motylkowym W końcowej klasyfikacji zajęły I miejsce pokonując dziewczęta z 10 drużyn. Opiekunami naszych sportowców byli pan dyrektor Janusz Sienkiewicz i Jan Gulczewski – nauczyciel wf.

Dnia 16.12.2011 r. w Wałczu obyły się rozgrywki w ramach Programy „Akademia Zdobywców Sukcesu” w piłce koszykowej drużyn mieszanych. Zespół z naszej szkoły zajął I miejsce pokonując swoich rywali, zdobywając złote medale o okazały puchar Ogółem startowało 12 drużyn. W finale nasza drużyna pokonała zespół z Złotowa.

Dnia 20.12.2011 r. w Wałczu odbyło się podsumowanie programu “Akademia Zdobywców Sukcesu”. Nasza szkoła spośród 10 drużyn zajęła I miejsce w klasyfikacji końcowej.W nagrodę otrzymała puchar, piłki sportowe do siatkówki, koszykówki oraz piłki nożnej, a nasi wolontariusze: Gabriela Śliwicka, Marta Jędrzejewska, Sylwia Szostak i Alan Malinowski otrzymali torby sportowe i świąteczne paczki ze słodyczami. Nad całym programem czuwał pan Jan Gulczewski.

Podobne wpisy