94 37 310 89

      swiatki@wp.pl

!cid ii ko2sksuu1Drodzy Uczniowie przed nami Majowe Święta :  1 Maja Święto Pracy,  2 Maja Święto Flagi,  3 Maja Święto Konstytucji,  4 Maja Dzień Świętego Floriana – Patrona Strażaków.

 

 


Każdego roku w naszej szkole z okazji tych dni odbywał się uroczysty apel. Niestety ze względu na pandemię , już drugi rok nie możemy obchodzić tych Świąt tak jakbyśmy chcieli. Dlatego prosimy Was , abyście pamiętali , że z punktu widzenia historycznego, są to niezwykle ważne Święta , warto je obchodzić w refleksji i zadumie patriotycznej . W tym roku obchodzimy okrągłą 230 rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Majowej. Była to druga po amerykańskiej , nowoczesna i postępowa Konstytucja , zgodna z duchem Oświecenia. Wywieście flagi w swoich oknach , niech w tych Dniach powiewa biało – czerwona jako symbol przynależności do narodu polskiego. Naszym Strażakom życzymy dużo zdrowia , szczęścia , bezpiecznej służby , zawsze szczęśliwych powrotów z akcji.

Trzeci Maja radością wiosenną
wszystkich ludzi dziś w Polsce powitał,
Sztandarami biało-czerwonymi
umaiła się Rzeczpospolita.

Umaiły się też pierwszym kwieciem
łąki, pola i w ogrodach drzewa,
Maj się pieśnią zwycięskiej wiosny
zgodnym chórem z ludzi rozśpiewał.

Rozpłynęła się już pieśń radosna
głośnym echem po ojczystym kraju
– Witaj, witaj, Majowa Rocznico,
pamiętny Trzeci Maju.


GALERIA ZDJĘĆ:

  • !cid_ii_ko2sksuu1
  • !cid_ii_ko2sleak2
  • !cid_ii_ko2snu3m3

Pin It

5 1 1 1 1 1 Głosowanie 5.00 (1 Głosy)

Przeczytaj również:

Zielona energia

zielonaenergia

Projekt RPO

Nauka zdalna

Jak się uczyć, żeby się nauczyć?

online education treePoznaj skuteczne techniki zapamiętywania

Nauka mało kogo napawa radością. W głowie od razu powstaje obraz samego siebie, umęczonego wielogodzinnym wkuwaniem materiału. Stop! Nauka wcale nie polega na wkuwaniu. Istnieją łatwe i skuteczne metody zapamiętywania. Dzięki nim szybciej pojmiesz, a potem przywołasz przyswojoną wiedzę, a co najważniejsze, zostanie ona w Twej głowie na dłużej.

 

Więcej…

Kalendarz wydarzeń

Czerwiec 2016
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 0

Wczoraj 91

Tydzień 272

Miesiąc 2100

Razem 360051

Gościmy

Odwiedza nas 520 gości oraz 0 użytkowników.

Twój adres IP


Łączysz się z nami z adresu:
3.236.98.69

Odliczamy

Do zakończenia roku zostało
1
9
0
Dni
2
3
Godzin
1
8
Minut
3
1
Sekund

Cookies

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne możesz dowiedzieć się TUTAJ. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeśli chcesz, możesz zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.