Od 24 marca 2022 roku w ramach projektu “Zawodowcy przyszłości” odbywa się kurs “Przygotowanie potraw zgodnie z trendami rynkowymi i zasadami zdrowego żywienia”.

Uczestnicy kursu samodzielnie planują i przygotowują potrawy według podanej receptury, z zastosowaniem zasad zdrowego żywienia i nowoczesnych technik kulinarnych. Przygotowują również typowe potrawy zgodnie z koncepcją fine-dining oraz serwują je według przyjętych zasad. Sporządzają potrawy z wyłączeniem wskazanych alergenów lub składników ciężkostrawnych oraz zgodnie z zasadami „slow food”. W swojej pracy wykorzystują zarówno typowy sprzęt kuchenny, jak i urządzenia stosowane w przygotowaniu posiłków uwzględniających trendy rynkowe i zasady zdrowego żywienia.
Stosują zasady bezpieczeństwa i higieny pracy w gastronomii oraz przestrzega zasad HACCP, w tym GHP i GMP.

Podobne wpisy