94 37 310 89

      swiatki@wp.pl

001W zawodzie weterynarza jest wiele zagadek, a w tym artykule chcielibyśmy rozwiązać jedną z nich. Przedstawimy informacje dotyczące żywienia kotów.

Dzięki odpowiedniej diecie kot jest zdrowy i zadowolony. Posiłki powinny być zbilansowane zależne od potrzeb mruczka. Niewłaściwą decyzją jest żywienie kota resztkami swoich posiłków.

Po pierwsze pokarmy suche mają bardzo małą wilgotność. Zbyt mała ilość przyjmowanych płynów może doprowadzić do schorzeń pęcherza i nerek. Lepszym rozwiązaniem jest pokarm mokry, jednak zapotrzebowania kotów są nieco większe, więc nie ograniczajmy ich do jednego rodzaju pożywienia.

Po drugie niska jakość białka w karmie jest dla kota dużym problem. Koty są drapieżnikami i w przeciwieństwie do psów, które mają skłonność do bycia „wszystkożercami” potrzebują jak najwięcej białka zwierzęcego. W diecie powinno przeważać mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego. Warzywa i inne produkty roślinne powinny być tylko dodatkiem.

W zależności od rasy kota i jego wieku zapotrzebowanie jest różne. Należy pamiętać, że ilość posiłków powinna być stonowana oraz zgodna z potrzebami zwierzęcia. W naturze koty jedzą kilka do kilkunastu posiłków na dobę. Jest to zgodne z ich żywieniem, ponieważ ich żołądek jest wielkości orzecha włoskiego. Należy podawać małe ilości pokarmu, ale po kilka razy dziennie.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł przybliżył Was do tego jak prawidłowo karmić naszego kochanego pupila.


Natalia Ścibiwołk
Roksana Szyszka


GALERIA ZDJĘĆ:

  • 001
  • 002

 

 

Zielona energia

zielonaenergia

Projekt RPO

Projekt "Najlepszy w zawodzie"

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 63

Wczoraj 94

Tydzień 157

Miesiąc 2398

Razem 337129

Gościmy

Odwiedza nas 159 gości oraz 0 użytkowników.

Twój adres IP


Łączysz się z nami z adresu:
23.21.4.239

Odliczamy

Do zakończenia roku zostało
1
0
0
Dni
0
7
Godzin
1
0
Minut
3
1
Sekund

Cookies

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne możesz dowiedzieć się TUTAJ. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeśli chcesz, możesz zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.