W dniach 31.01-01.06.2021 w ramach projektu „Dobry klimat dla zawodowców” odbyliśmy, a dokładnie klasy II i III Technikum Agrobiznesu oraz III Technikum Weterynarii, dwudniową wycieczkę do gospodarstwa biodynamicznego Juchowo Farm.

Nasz pobyt bogaty był w różnego rodzaju warsztaty edukacyjne i dyskusje. Jako uczniowie agrobiznesu dowiedzieliśmy się szeregu interesujących nas kwestii dotyczących ekologii, różnic między rolnictwem konwencjonalnym a biodynamicznym oraz zielarstwa. Klasa weterynaryjna miała spotkanie z panią zootechnik, która oprowadziła ich po całym obiekcie, pokazując zwierzęta gospodarskie. Wspólnie mieliśmy również okazję piec chałkę z ekologicznych ziaren, pomagać w cielętniku, a nawet udało nam się być świadkami narodzin małego cielaczka. Oprócz tego spędziliśmy również super czas na wspólnej zabawie czy podczas przygotowanego przez nas ogniska. Za naprawdę udany pobyt dziękujemy wszystkim gospodarzom z Juchowa i wspaniałym opiekunkom : pani Sylwii Lamczyk-Sobolewskiej, pani Agnieszce Jaćkowskiej i pani Katarzynie Bohdziewicz oraz pani kierownik kształcenia zawodowego Violetcie Wysockiej. Było cudownie i prosimy o więcej takich wycieczek !!

Podobne wpisy