W dniach 22-23.09.2015r, Uczniowie IV klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych w ramach projektu „Najlepszy w zawodzie” uczestniczyli w zawodoznawczej wycieczce do Poznania.

 Celem było uczestnictwo w największej w kraju imprezie poświęconej żywności Polagra Food i Smaki Regionów, na której znajduje się wszystko – od maszyn do przetwórstwa i opakowań przez urządzenia wykorzystywane w gastronomii po najlepsze, regionalne jedzenie.

Uczniowie mogli zapoznać się z ofertą producentów chlebów, ciast, serów, wędlin, miodów, powideł i innych przetworów regionalnych, certyfikowanych. Zaletą prezentowanych produktów jest to, że nie są one produktami masowymi – ich producentami są zazwyczaj niewielkie, często rodzinne firmy, które stosują receptury przekazywane z pokolenia na pokolenie, używając najwyższej jakości składników, bo przede wszystkim zależy im na doskonałym smaku.

W ostatnim dniu wycieczki uczniowie odwiedzili browar LECH, gdzie przewodnicy przedstawili fakty i ciekawostki jak powstaje piwo.

Opiekę nad młodzieżą sprawowali nauczyciele przedmiotów zawodowych Izabela Romaniuk, Marzena Ilukowicz i Urszula Kocielska.

Podobne wpisy