W dniach 8-10 października 2014 r. uczniowie klasy III TW przebywali na wycieczce zorganizowanej w ramach programu Unii Europejskiej “Najlepszy w zawodzie”.

Wycieczka była nagrodą za najlepsze wyniki w nauce w Powiecie Szczecineckim. Miejscem noclegowym był Ośrodek Wczasowo-Wypoczynkowy “Bajka” w Łukęcinie nad Morzem Bałtyckim. W czasie pobytu uczniowie uczestniczyli w warsztatach, których tematyka dotyczyła procesu uczenia się. Zapoznali się z technikami uczenia się, metodami efektywnej nauki, warunkami wpływającymi na zdolność uczenia się i z wieloma cennymi uwagami dotyczącymi procesu uczenia się. Poruszane też były problemy motywacji i rozwoju osobistego ucznia do nauki i zdobywania wiedzy. Zdobyte informacje z pewnością przydadzą się młodzieży w dalszej edukacji w naszej szkole. Oprócz warsztatów organizatorzy przewidzieli czas na wypoczynek uczniów. Były spacery nad morzem, zajęcia sportowe, pieczenie kiełbasek w kominku oraz wycieczka i zwiedzanie miejscowości Międzyzdroje.  Warunki mieszkaniowe były bardzo dobre, a posiłki wręcz wspaniałe. Szkoda tylko, że pobyt minął tak szybko. Opiekunami na wycieczce byli: Stanisław Moroza – wychowawca klasy III TW oraz Andrzej Gieniusz i Dariusz Balcer.

Podobne wpisy