W dniach 24-25.05.2018r w ramach projektu pn. „Dobry klimat dla zawodowców” uczniowie klas technikum żywienia i usług gastronomicznych. odwiedzili Warszawę.

Celem wycieczki dydaktycznej było uczestnictwo w targach żywności WARSAW FOOD EXPO 2018.
Podczas targów zaprezentowana została w jednym miejscu kompleksowa oferta producentów i dystrybutorów żywności, przetwórstwa i produkcji spożywczej, a także dań kulinarnych. Odbyły się warsztaty oraz prezentacja ofert produktowych przedsiębiorców z zagranicy. Uczniowie mieli okazję obejrzeć zaprezentowane produkty przemysłu spożywczego z zakresu przetwórstwa owocowo-warzywnego, mięsnego, rybnego, mleczarskiego, piekarskiego, cukierniczego, spirytusowego, winiarskiego, browarniczego, ziemniaczanego, olejarskiego i tłuszczowego. Zapoznali się z ofertą regionalnych produktów spożywczych z wybranych regionów Polski i Europy. Młodzież miała okazję degustowania dań zaprezentowanych do serwowania w restauracji oraz mogli samodzielnie przygotować potrawy na bazie produktów spożywczych prezentowanych podczas targów. Nasi uczniowie uczestniczyli również w pokazie kulinarnym Roberta Sowy „Jakość wyznacza trendy – gotujemy z gwiazdami” oraz Jurek Sobieniak – związany z TVP2 i programem śniadaniowym „Pytanie na Śniadanie” – wygłosił dla naszych uczniów krótką pogadankę nt przypraw stosowanych w kuchni orientalnej. To były bardzo smaczne targi.
Opiekę nad młodzieżą sprawowali: Izabela Romaniuk, w-ce dyrektor Joanna Buzała i Jacek Bindas.

Podobne wpisy