94 37 310 89

      swiatki@wp.pl

Projekt zespołu „Pasieka Staszica” złożony z uczniów klasy II TOŚ - opiekun zespołu Radosław Wąs - otrzymał grant i został zakwalifikowany do kolejnego etapu w konkursie „Tradycyjny Sad”, którego organizatorem jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska.


Patronat honorowy nad konkursem objęli:
• Minister Klimatu i Środowiska;
• Minister Edukacji i Nauki;
• Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi;
• Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach;
• Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem;

Partnerami Projektu są:
• Polska Akademia Nauk Ogród Botaniczny - Centrum Zachowania Różnorodności Biologicznej;
• Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia;

Celem konkursu jest:
• Upowszechnienie wiedzy na temat starych odmian drzew owocowych oraz sposobu ich pielęgnacji niepowodującej negatywnego wpływu na środowisko;
• Zwiększenie zasobów genetycznych starych odmian drzew owocowych, a w szczególności czereśni, a tym samym zwiększenie różnorodności biologicznej na ziemiach polskich.
Grant zostanie przeznaczony na stworzenie przy Zespole Szkół Nr 6 im. St. Staszica w Szczecinku mini sadu, w którym zostaną posadzone stare odmiany czereśni. Środki z grantu zostaną przeznaczone na zakup sadzonek, zakup roślin towarzyszących, zakup materiału na ogrodzenie terenu - siatka leśna, zakup materiału na opalisadowanie drzew w celach ochronnych, zakup nawozów oraz zakup kompletu podstawowych narzędzi ogrodniczych. Stworzenie sadu drzew owocowych jest wstępem do realizacji projektu związanego z reaktywacją szkolnej pasieki.


Pin It

5 1 1 1 1 1 Głosowanie 5.00 (1 Głosy)

Przeczytaj również:

Zielona energia

zielonaenergia

Projekt RPO

Nauka zdalna

Jak poprawić koncentrację?

portrait pensive young girlOto kilka sposobów na efektywną naukę

Czy wiesz, że ponad 70% ludzi ma problem ze skupieniem swojej uwagi na jednej rzeczy na dłużej niż chwilę? Dzieje się tak, ponieważ otacza nas wiele rozpraszaczy, które skutecznie ją odciągają. Jest jednak dobra wiadomość – koncentracja to umiejętność, a więc jak każda umiejętność da się ćwiczyć, przez co możesz ją skutecznie poprawić. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak to zrobić.

 

Więcej…

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 3

Wczoraj 87

Tydzień 362

Miesiąc 1183

Razem 355893

Gościmy

Odwiedza nas 127 gości oraz 0 użytkowników.

Twój adres IP


Łączysz się z nami z adresu:
18.204.227.34

Odliczamy

Do zakończenia roku zostało
2
3
1
Dni
1
9
Godzin
0
5
Minut
0
9
Sekund

Cookies

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne możesz dowiedzieć się TUTAJ. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeśli chcesz, możesz zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.